Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjska baza morska na Seszelach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 grudnia 2015

Władze Seszeli miały zgodzić się na budowę na swym terytorium nowej indyjskiej bazy morskiej.

Na Seszelach powstanie nowa baza morska, która będzie służyć do zaopatrywania indyjskich okrętów, biorących udział w operacjach bojowych na wodach Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: MO Indii

Według indyjskich mediów władze Seszeli miały wydać zgodę na rozpoczęcie przygotowań do budowy nowej bazy morskiej. Obiekty będą używane przez Bhāratīya Nau Senā (marynarkę wojenną Indii). Instalacja ma służyć przede wszystkim do zaopatrywania indyjskich okrętów i dokonywania doraźnych przeglądów naprawczych.

Prezydent Seszeli, James Michel, miał poinformować The Hindu, że już w 2016 wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim odwiedzi grupa specjalistów z BNS. Wizyta pozwoli na dopracowanie szczegółów związanych z budową i eksploatacją bazy, a także warunków współpracy między obydwoma sojusznikami (Dornier Do-228 dla Seszeli, 2015-08-31). Nowe obiekty wojskowe mają powstać na terenie wyspy Assumption.

Eksploatacja bazy morskiej na Seszelach jest dla BNS zaledwie elementem planu rozbudowy strefy wpływów na Oceanie Indyjskim. Podobnemu celowi służyć ma realizacja innych przedsięwzięć, w tym kupna nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych (Kolejne Scorpene dla Indii, 2015-12-23; U218 dla Indii, 2015-12-14), fregat rakietowych (Fincantieri zaangażuje się w budowę P-17A, 2015-12-22) i lotniskowców (Przekazanie INS Vikrant za 3 lata, 2015-12-07). New Delhi zabiega też o utrzymywanie poprawnych relacji z regionalnymi sojusznikami, czemu służyć ma wieloletnia praktyka przekazywania im sprzętu wojskowego (Mauritius wzmacnia ochronę wybrzeża, 2015-07-27; Śmigłowcowa dyplomacja Indii , 2014-11-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.