Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

60-mm moździerze dla Litwy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 grudnia 2015

Ministerstwo obrony narodowej Litwy podpisało umowę z austriackim HDS na dostawę 60-mm lekkich moździerzy.

60-mm lekkie moździerze HDS rodziny M6 występują w odmianach z lufami długości 640, 895 i 1000 mm. Na pierwszym planie M6H-895, pokazywany w Polsce na MSPO w 2009 jako oferta dla Wojsk Specjalnych, w tle M6H-640 w odmianie Commando / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Na początku czerwca 2015 litewskie siły zbrojne ogłosiły postępowanie na dostawy 60-mm lekkich moździerzy wraz z wyposażeniem i zestawem części zamiennych. Litwini chcieli kupić 50 egzemplarzy, choć w ramach opcji kontraktu uwzględniali też możliwość dostarczenia dodatkowych pięćdziesięciu.

Do udziału w przetargu zgłosiło się tylko jedno przedsiębiorstwo, austriacki producent moździerzy i amunicji artyleryjskiej Hirtenberger Defense System (HDS) z Hirtenbergu. 29 grudnia Litwini poinformowali o wyborze oferty HDS i podpisaniu umowy o wartości 2.685.500 EUR (11,46 mln zł) na dostawy 60-mm moździerzy rodziny M6 (Sześćdziesiątka Hirtenbergera, 2009-08-31). Austriacy mają 5 lat na wywiązanie się z umowy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.