Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wzmacniają kontyngenty

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2016

US Army wyśle blisko 2 tys. żołnierzy na misje wojskowe w Iraku i Afganistanie.

Około 1800 amerykańskich żołnierzy zostanie wysłanych do Iraku i Afganistanu / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Wiosną do Iraku wysłanych zostanie ok. 1300 żołnierzy z 2. Brygadowego Zespołu Bojowego Strike, wchodzącego w skład 101. Dywizji Powietrznodesantowej. Jednostka stacjonuje w Fort Campbell w Kentucky. Jej zadaniem będzie zluzowanie żołnierzy z 1. Brygadowego Zespołu Bojowego Warrior, 10. Dywizji Górskiej z Fort Drum w stanie Nowy Jork.

Wojskowi będą kontynuować dotychczasowe działania amerykańskiego kontyngentu, związane ze szkoleniem członków irackich sił zbrojnych i doradzaniem dowództwu wojsk lądowych Iraku (Tysiące Hellfire dla Iraku, 2016-01-08; USA bardziej aktywne na Bliskim Wschodzie, 2015-11-02). Pomogą również w ochronie amerykańskich przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych w tym kraju.

Z kolei 500 żołnierzy z 2. Batalionu Piechoty, 2 Brygadowego Zespołu Bojowego Commandos, 10. Dywizji Górskiej zostanie wysłanych do Afganistanu. Wojskowi będą stacjonować głównie na terenie bazy Bagram na wschodzie kraju. Warto przypomnieć, że przed kilkoma tygodniami w pobliżu bazy zaatakowany został patrol amerykańskich i afgańskich żołnierzy. Wskutek zdarzenia zginęło 6 Amerykanów (Straty USA w Afganistanie, 2016-01-07; Kolejny atak w Afganistanie, 2015-12-22).

Pod koniec ub. r. rząd USA zapowiedział, że w 2016 liczebność amerykańskiego kontyngentu w Afganistanie zostanie utrzymana na poziomie ok. 10 tys. żołnierzy i cywilnych pracowników Departamentu Obrony (USA na dłużej w Afganistanie, 2015-10-16). Decyzję podjęto wskutek pogorszenia się bezpieczeństwa w tym azjatyckim państwie (USA krytycznie o sytuacji w Afganistanie, 2015-12-16), co było następstwem wycofania z kraju wraz z końcem 2014 większości zachodnich wojsk i przerzuceniem odpowiedzialności za walkę z ekstremistami niemal całkowicie na lokalne siły zbrojne (Atak na lotnisko w Kandaharze , 2015-12-09; Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15). Podobne decyzje podjęły też władze w Niemczech i Wielkiej Brytanii (Więcej Niemców w Afganistanie, 2015-11-13; Brytyjczycy zostają w Afganistanie, 2015-10-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.