Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na wsparcie T-38 dla Boeinga

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2016

Boeing, który od 16 lat wspiera eksploatację odrzutowych samolotów szkolnych T-38 Talon (pierwotnie produkowanych przez Northropa), uzyskał kolejny kontrakt na takie prace. Ma on obowiązywać przez 10 lat, do 2026. Jego wartość wynosi 855 mln USD (ok. 3,5 mld zł).

T-38 w Langley AFB, gdzie samoloty tego typu wspierają szkolenie pilotów myśliwców F-22 z 1st Fighter Wing / Zdjęcie: Staff Sgt. Ashley Hawkins – USAF

Według komunikatu Boeinga, kontrakt obejmuje przede wszystkim obsługę i modernizację awioniki samolotów T-38, wyposażenia ich kabin, systemów łączności i paneli sterowania. Dotyczy to 456 maszyn wykorzystywanych obecnie do szkolenia pilotów wojskowych na potrzeby USA i ich sojuszników. Kontrakt obejmuje także obsługę 37 treningowych urządzeń naziemnych.

US Air Force od lat planują wycofanie z eksploatacji samolotów T-38, jako przestarzałych i nieekonomicznych (prototyp T-38 oblatano w 1959). Program, któremu nadano kryptonim T-X, był jednak już kilkukrotnie odsuwany w czasie. W obecnej, nadal wstępnej fazie postępowania przetargowego uczestniczy kilku potencjalnych dostawców. Jest wśród nich Boeing, który występuje w zespole z szwedzkim Saabem (Boeing i Saab zaoferują T-X, 2013-12-06).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.