Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba pocisku Ra’ad

Lotnictwo wojskowe, 20 stycznia 2016

Pakistan przeprowadził kolejną. 7. próbę pocisku manewrującego Ra’ad.

Przeprowadzona we wtorek próba była już 7. testem pakistańskiego pocisku manewrującego Ra’ad / Zdjęcie: ISPR

Agencja ISPR doniosła o kolejnej udanej próbie pocisku manewrującego Ra’ad (znanego też pod nazwą Hatf VIII). Przeprowadzono ją we wtorek. Był to już 7. test pocisku. Pierwszy miał miejsce w sierpniu 2007. Poprzednie próby, z użyciem samolotu Mirage III, wykonano w maju 2008, kwietniu 2011, maju 2012 i w lutym 2015.

Pakistańczycy określają Ra’ad jako pocisk opracowany samodzielnie, jednak zdaniem zachodnich analityków jest to efekt współpracy ze specjalistami z RPA, wykorzystujący elementy konstrukcji MUPSOW i Torgos.

Ra’ad ma zapewnić Pāk Fizā’iyah (wojskom lotniczym Pakistanu) zdolność do zwalczania obrony powietrznej przeciwnika (czyli Indii) spoza zasięgu jej rażenia. Masa pocisku wynosi ok. 1000 kg. Jego zasięg obliczeniowy to 350 km. Według źródeł pakistańskich Ra’ad ma być przystosowany także do przenoszenia głowic nuklearnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.