Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Darmowa łączność dla niemieckich żołnierzy

Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2016

Airbus Defence and Space zapewni niemieckim żołnierzom darmową łączność satelitarną komunikację i połączenia telefoniczne.

Od 1 lipca 2016 niemieccy żołnierze, stacjonujący poza granicami kraju, będą mieli dostęp do darmowych usług łączności satelitarnej i połączeń telefonicznych / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Niemieckie ministerstwo obrony przedłużyło na kolejne 4 lata umowę z Airbus Defence and Space dotyczącą świadczenia darmowych usług łączności satelitarnej i połączeń telefonicznych dla niemieckich żołnierzy, poczynając od 1 lipca 2016. Obecna umowa została rozszerzona, aby spełnić wymogi ministerstwa w zakresie zapewnienia darmowych, nieograniczonych usług głosowych i dostępu internetowego dla wszystkich żołnierzy w czasie działań wojskowych, ćwiczeń i szkoleń poza granicami Niemiec, umożliwiając im kontakt z rodziną i bliskimi.

Poprzednie usługi stanowiły połączenie darmowych rozmów, których koszty pokrywało ministerstwo i usług, za które żołnierze płacili indywidualnie. Od lipca br. otrzymają oni natomiast pełny, nieograniczony dostęp do połączeń głosowych i dostęp do Internetu wszędzie tam, gdzie będą stacjonować poza granicami kraju. Nowa usługa obejmuje także udostępnienie serwerów multimedialnych umożliwiających darmowy dostęp do filmów, cyfrowej prasy i audycji niemieckiego resortu obrony.

– Niemieccy żołnierze mogą przeglądać strony internetowe, czatować i prowadzić rozmowy wideo w programie Skype przez Wi-Fi, korzystając z własnych urządzeń. Usługa jest dostępna w strefach mieszkalnych i socjalnych, a także w innych wybranych miejscach, takich jak kafejki internetowe, które również dostarcza Airbus Defence and Space. Łączność będzie darmowa, co będzie miało ogromne znaczenie dla jakości życia żołnierzy służących w strefach konfliktów zbrojnych na całym świecie – powiedział Evert Dudok, wiceprezes ds. łączności, wywiadu i bezpieczeństwa Airbus Defence and Space.

Airbus Defence and Space dostarcza usługi łączności prywatnej dla niemieckich sił zbrojnych od lipca 2011. Usługa dla marynarki wojennej została uruchomiona w lipcu 2015. Na jej potrzeby Airbus Defence and Space dostarcza mobilne urządzenia umożliwiające nieograniczony dostęp do połączeń głosowych na morzu i dostęp do Internetu podczas pobytu w porcie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.