Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show 2016: Sturmgewehr z USA

Przemysł zbrojeniowy, 21 stycznia 2016

Amerykańskie przedsiębiorstwo Hill & Mac Gunworks zaprezentowało w Las Vegas rodzinę karabinków HMG Sturmgewehr, bazującą na niemieckiej konstrukcji z czasów II wojny światowej.

Wariacja na temat Strumgewehra opracowana przez przedsiębiorstwo Hill & Mac Gunworks (HMG) z Alpharetta. Na zdjęciu model do oryfinalnego naboju 7,92 mm x 33

Amerykanie postanowili odtworzyć i unowocześnić pierwszy masowo produkowany karabinek automatyczny, oryginalnie dostosowany do naboju 7,92 mm x 33. Opracowali konstrukcję strzelającą z zamka zamkniętego, będącą mieszanką cech StG 44 i wcześniejszego MKb 42(H), z którego zaczerpnięto konstrukcję suwadła. Dzięki temu, nie ma ona sprężyny powrotnej w kolbie, wydaje się być krokiem naprzód w porównaniu z oryginalnym sturmgewehrem z czasów II wojny. Mechanizm spustowo-uderzeniowy, jest kopią zastosowanego w H&K, wykorzystywanego m.in. w G3 i MP5.

Karabinek STG-N do rosyjskich amunicji 7,62 mm x 39 / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

To, co może zadziwić to oferowanie broni do amunicji 5,56 mm x 45, 7,62 mm x 35 (300 BLK), 7,62 mm x 39 i oryginalnej 7,92 mm x 33. STG będzie zasilany z polimerowych magazynków, przypominających oryginalne. Na SHOT Show zaprezentowany bazowy model STG, jak też prototypy do naboju 7,62 mm x 39, w tym wersja pozbawiona kolby. W przyszłości twórcy zamierzają jeszcze bardziej unowocześnić swój produkt i dołożyć teleskopową kolbę z M4 i nowoczesne zestawy szyn montażowych.


Drukuj Góra