Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia misja INS Viraat

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 stycznia 2016

Najstarszy indyjski lotniskowiec rozpoczął swoją ostatnią misję. Wkrótce okręt zostanie wycofany ze służby.

INS Viraat idzie w stronę Visakhapatnam. U wybrzeży tego indyjskiego miasta, na terenie którego mieści się siedziba dowództwa Wschodniej Floty BNS, zorganizowany zostanie Międzynarodowy Przegląd Floty / Zdjęcie: MO Indii

W poniedziałek INS Viraat (R22) opuścił port macierzysty w Bombaju i skierował się w stronę Visakhapatnam na wschodnim wybrzeżu kraju. Okręt dotrze na miejsce na początku lutego, by wziąć udział w Międzynarodowym Przeglądzie Floty, organizowanym w pobliżu Vizag (potoczne określenie Visakhapatnam) w dniach 4-8 lutego.

Udział w paradzie okrętów, podczas której zaprezentowane zostanie ponad 100 jednostek noszących bandery 50 państw, określany jest jako ostatnia misja INS Viraat. Wkrótce potem okręt, który od blisko 29 lat służy pod indyjską banderą, zostanie wycofany z linii (Ostatni przegląd INS Viraat, 2015-08-14; Bliski koniec INS Viraat, 2015-02-13). Uroczystość najprawdopodobniej zostanie zorganizowana w Bombaju. Wcześniej lotniskowiec odbędzie serię pożegnalnych wizyt w najważniejszych indyjskich portach morskich.

W 2015, po wielu latach niepewności, dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) ogłosiło, że INS Viraat nie zostanie zezłomowany – przynajmniej na razie. Po zakończeniu służby lotniskowiec zostanie przekształcony w pływające muzeum (Wyjaśniła się przyszłość INS Viraat, 2015-07-06). Okręt będzie eksploatowany w nowej roli przez Andhra Pradesh Tourism Development Corporation (APTDC) – instytucję turystyczną kontrolowaną przez władze wschodniego stanu Andhra Pradesh.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.