Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indyjski import uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 października 2008

Indyjski minister obrony, Shri AK Antony ujawnił wczoraj wartość importu uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w ostatnich 3 latach. Sumy wydawane na ten cel wahały się od 2 do 3 mld USD rocznie.

Swój udział w indyjskich transakcjach importowych ma również w Polska, która w ciągu kilku ostatnich lat dostarczyła łącznie 362 WZT-3 o wartości ponad 320 mln USD / Zdjęcie: Bharat-rakshak.com

Indie coraz mocniej wiążą transakcje importowe z interesami własnego przemysłu. Z tego względu wymagają transferu technologii, przeniesienia produkcji lub montażu do kraju, offsetu lub wykorzystania w zagranicznych konstrukcjach przynajmniej 30% miejscowych podzespołów.

Mimo tego wartość importu utrzymuje się na wysokim poziomie. W roku budżetowym 2005/2006 suma ta wyniosła 12 mld rupii, czyli ok. 2,4 mld USD. Rok później spadła do 2 mld USD, by w roku 2007/2008 osiągnąć 15 mld rupii (3 mld USD).

Minister obrony nie chciał ujawnić szczegółów, ze względów bezpieczeństwa. Stwierdził jedynie, że największymi dostawcami w tym okresie były przedsiębiorstwa z Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Izraela.

Shri AK Antony dodał, że w ciągu ostatnich 3 lat dostawy rodzimych przedsiębiorstw objęły średnio 71% zakupów sprzętu i uzbrojenia, co daje sumę ok. 6 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.