Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test GBI

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lutego 2016

Amerykańska Missile Defense Agency (MDA) przeprowadziła 28 stycznia udany test przeciwrakiety GBI systemu Ground-based Midcourse Defense (GMD). W przedsięwzięciu brały udział US Air Force 30th Space Wing, Joint Functional Component Command for Integrated Missile Defense i US Northern Command. Test nie obejmował trafienia w cel ćwiczebny, który był jedynie śledzony przez podsystemy GMD. Jednym z testowanych komponentów był alternatywny napęd bojowej głowicy kinetycznej Exoatmospheric Kill Vehicle (EKV).

GBI startuje z wyrzutni w bazie Vandenberg, 28.01.2016 / Zdjęcie: MDA

Trzystopniowa przeciwrakieta GBI (Ground-Based Interceptor) została wystrzelona z bazy USAF Vandenberg. Po uzyskaniu wymaganej prędkości i położenia oddzieliła się od niej Capability Enhancement-II EKV (Udany test GBI, 2016-02-02). Cel ćwiczebny, w postaci rakiety balistycznej średniego zasięgu, został zrzucony z samolotu transportowego C-17A lecącego nad oceanem na zachód od Hawajów. Jego śledzenie podjęły m.in. transportowalny radar AN-TPY-2 z bazy Kauai na Hawajach i radar pływający SB-X znajdujący się na północny wschód od Hawajów. Dane z obu radarów były przetwarzane i przekazywane do systemu naprowadzania przeciwrakiety.

Test, oznaczony jako GMD Controlled Test Vehicle-02+, uznano za udany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.