Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elbit Systems prezentuje Seagull

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 08 lutego 2016

Izraelski producent zaprezentował nowy bezzałogowy pojazd nawodny Seagull, przeznaczony do zwalczania zagrożeń w środowisku morskim.

Nowy bezzałogowy pojazd nawodny od Elbit Systems przystosowano do przenoszenia różnorodnego wyposażenia pokładowego, w zależności od wymogów operacyjnych. Wyposażono go m.in. w głowicę optoelektroniczną i zdalnie sterowany moduł uzbrojenia

Seagull opracowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wielu państw, związane z ochroną stref przybrzeżnych i strategicznej infrastruktury przed zagrożeniem w postaci okrętów podwodnych lub min morskich i improwizowanych urządzeń wybuchowych. Pojazd sterowany jest przez operatora znajdującego się na okręcie lub w nadbrzeżnym centrum dowodzenia. Bezzałogowiec może również pracować w trybie automatycznym.

Seagull może przenosić na pokładzie mniejsze bezzałogowe pojazdy głębinowe, używane do prowadzenia obserwacji i analizy środowiska podwodnego, a także neutralizacji wykrytego i zlokalizowanego zagrożenia / Zdjęcia: Elbit Systems

Pojazd ma 12 m długości. Przystosowano go do przenoszenia różnych modułów bojowych, dobieranych przez operatora w zależności od wymogów danej misji. Na pokładzie Seagulla może być przenoszony mniejszy bezzałogowy pojazd głębinowy, używany do obserwacji i analizy środowiska podwodnego, a także neutralizacji wykrytych zagrożeń.

Seagull będzie oferowany siłom zbrojnym i innym agencjom rządowym odpowiedzialnym za kontrolę stref przybrzeżnych. Pojazd może też być użyty przez prywatne przedsiębiorstwa specjalizujące się ochronie krytycznej infrastruktury morskiej, np. platform wiertniczych, farm wiatrowych lub podmorskich gazo- i ropociągów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.