Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się grecki AB 212

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 lutego 2016

Śmigłowiec AB 212 greckiej marynarki wojennej spadł do Morza Egejskiego. Los trzech członków załogi pozostaje nieznany.

Grecka marynarka wojenna kontynuuje poszukiwania członków załogi śmigłowca ZOP AB 212, który spadł do Morza Egejskiego / Zdjęcie: MO Grecji

Do zdarzenia doszło krótko po północy. Śmigłowiec AB 212 marynarki wojennej Grecji brał udział w nocnych ćwiczeniach, prowadzonych we wschodniej części Morza Egejskiego. Wiropłat wystartował z pokładu jednej z fregat rakietowych i rozpoczął wcześniej przygotowaną symulację operacji morskiej.

Około 02:45 czasu miejscowego śmigłowiec zniknął z ekranów radarów. Utracono też kontakt radiowy z jego załogą. Wkrótce potem zarządzono poszukiwania. Fragment wraku wiropłata odnaleziono w pobliżu wyspy Kinaros. Wciąż nieznany jest los 2 pilotów i technika pokładowego, którzy stanowili załogę śmigłowca.

Akcję ratunkową utrudniają niekorzystne warunki pogodowe. W poszukiwania zaangażowano m.in. jednostki marynarki wojennej i straży wybrzeża. Przyczyny katastrofy wciąż pozostają nieznane. Do wypadku mogła doprowadzić awaria urządzeń pokładowych lub zła pogoda.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.