Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zephyry dla brytyjskiego resortu obrony

Lotnictwo wojskowe, 19 lutego 2016

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii złożyło zamówienie na dwa bsl Zephyr 8 napędzane energią słoneczną.

Dwa bsl Zephyr 8 będą używane przez brytyjski resort obrony do nieujawnionych zadań / Rysunek: Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space uzyskał zamówienie brytyjskiego Ministerstwa Obrony na produkcję i obsługę dwóch bezzałogowych statków latających Zephyr 8, napędzanych energią słoneczną. Ultralekki bsl, który unosi się na wysokości około 20 km, może zapewniać obserwację lądu lub morza oraz zapewniać łączność nad danym obszarem przez wiele miesięcy bez potrzeby lądowania. Nie ujawniono, do jakich dokładne celów brytyjskie Ministerstwo Obrony będzie używać swoich Zephyrów.

Zephyr 8 ma skrzydła o rozpiętości 25 m, ma o 30 % mniejszą masę i zabiera o 50 % więcej akumulatorów, niż jego poprzednik – Zephyr 7, który ustanowił w 2010 rekord długotrwałości lotu, utrzymując się w powietrzu przez 14 dni (Zephyr wylądował, 2010-07-25). Dzięki temu Zephyr 8 może unieść więcej urządzeń służących do obserwacji i łączności. Bezzałogowiec został zaprojektowany tak, aby mógł pozostawać w powietrzu ponad miesiąc przed lądowaniem, odnowieniem zdolności i startem do kolejnej misji.

Bsl Zephyr można używać nie tylko do celów wojskowych, ale również w misjach humanitarnych, do monitorowania środowiska naturalnego i obszarów kraju, a także do zapewniania łączności internetowej w regionach ze słabym zasięgiem sieci.

Pierwszy Zephyr 8, przeznaczony dla rządu w Londynie, powstaje obecnie w zakładach Airbus Defence and Space w Farnborough. Bezzałogowiec ma być zdolny do lotu w połowie 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.