Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostarczono pierwsze laboratorium JDEAL

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 lutego 2016

W Holandii odebrano pierwsze laboratorium do badań śladów użycia improwizowanych urządzeń wybuchowych na asymetrycznym polu walki.

W holenderskim Soesterberg odebrano pierwsze przenośne laboratorium, służące do analizowania skutków i śladów użycia improwizowanych urządzeń wybuchowych / Zdjęcie: EDA

Ceremonia odbioru nowego laboratorium odbyła się w Soesterberg, w Holandii. Obiekt pozyskano ze środków Europejskiej Agencji Obrony (EDA) w ramach wielonarodowego programu JDEAL (Joint Deployable Exploitation and Analysis Laboratory). Udział w jego budowie wzięła m.in. hiszpańska Indra (Indra dostarczy laboratoria C-IED, 2015-08-11).

Obiekt posłuży m.in. do analizowania skutków i śladów użycia na asymetrycznym polu walki improwizowanych urządzeń wybuchowych (IED), które stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia żołnierzy. Laboratorium ma budowę modułową i składa się z połączonych ze sobą sekcji. Każda z nich może zostać zaaranżowana tak, aby w jak największym stopniu spełniania wymagania danej misji.

Państwa biorące udział w programie JDEAL zamierzają pozyskać drugie przenośne laboratorium. Obydwa obiekty będą używane w ramach misji wojskowych UE, prowadzonych w zapalnych częściach świata. Pozwolą na analizowanie próbek materiałów wybuchowych użytych podczas ataku na wojska koalicji, a także urządzeń łączności radiowej, którymi zdetonowano IED.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.