Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja foteli lotniczych w Polsce

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 03 marca 2016

Azura Polska weźmie udział w pracach nad nową generacją foteli lotniczych, które będą zabudowywane w śmigłowcach produkowanych przez Airbus Helicopters.

Airbus Helicopters prowadzi prace nad nową generacją foteli lotniczych, pochłaniających energię zderzenia z ziemią. Za ich produkcję odpowiadać będzie Azura Polska / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Azura Polska, spółka zależna Nimrod Group, została zaproszona do współpracy nad nową generacją foteli lotniczych. Konstrukcja jest opracowywana przez Biuro Projektów i Badań Airbus Helicopters, we współpracy z Politechniką Łódzką.

Celem przedsięwzięcia jest uruchomienie produkcji nowej generacji foteli, które zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo załodze i pasażerom śmigłowców wytwarzanych przez Airbus Helicopters na wypadek awaryjnego lądowania. W 2016 powinny zakończyć się prace nad projektem foteli, a także program testowy. W 2017 Azura Polska miałaby rozpocząć produkcję seryjną.

Latem 2015 łódzka spółka została zaangażowana w produkcję seryjną i dostawę elementów z blach metalowych do samolotów komunikacyjnych A350 (Azura Polska dostarczy części do A350, 2015-09-02).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.