Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2016: Sieciocentryczny SquadNet

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 marca 2016

Thales SquadNet to system cyfrowej łączności radiowej pozwalający na koordynację komunikacji w ramach zespołu bojowego i transmisję danych do centrów dowodzenia.

Wszystkie komponenty systemu składającego się z cyfrowych radiostacji pracujących w zakresach 865-880 MHz, smartfona z aplikacją pozwalającą na przekazywanie szyfrowanej transmisji przez Internet i tabletu pozwalającego na zarządzanie informacjami spływającymi z Sieci. System umożliwia przekazywanie informacji generowanych przez zespoły bojowe do dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Prezentowany w Norymberdze Thales SquadNet ma być kompleksowym urządzeniem dla żołnierzy operujących w środowisku utrudniającym komunikację radiową: w górach, budynkach, czy tunelach. W skład zestawu wchodzą radiostacje osobiste o maksymalnym zasięgu 2.500 m, słuchawka, mikrosłuchawka douszna, terminal szyfrujący i oprogramowanie zarządzające komunikacją głosową i pakietową.

Poszczególne radiostacje mogą być przekaźnikami (maksymalnie do trzech), co pozwala zwiększyć zasięg do 6.000 m lub nadawać w środowisku blokującym fale radiowe. Za pomocą szyfrowanego łącza Bluetooth dane mogą być przekazywane do sieci komputerowych i dalej, za pośrednictwem Internetu.

Cyfrowe radiostacje, dzięki wbudowanym odbiornikom GPS, oprócz transmisji głosu przekazują dokładną pozycję urządzenia. Pozwala to dowódcy na śledzenie pozycji swoich żołnierzy za pomocą odpowiedniej aplikacji. Oprogramowanie przeznaczone dla systemu operacyjnego Android może wykorzystywać ogólnodostępne mapy. Pozwala to na znaczne skrócenie przygotowań w przypadku operowania w nowych lokalizacjach.

Thales SquadNet może współpracować z urządzeniami zagłuszającymi STORM-H. Umożliwia to zachowanie łączności przy równoczesnym zagłuszaniu urządzeń komunikacyjnych przeciwnika, jak telefony komórkowe i radiostacje.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.