Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2016: Noszak Tritac

Przemysł zbrojeniowy, 04 marca 2016

Na EnforceTac zadebiutował noszak płyt balistycznych Tritac wraz z ładownicami i dodatkowymi akcesoriami.

Cały noszak Tritac to Kydeksowy szkielet z przeplecionymi taśmami poliamidowymi. Łączą one kamizelkę w całość i zapewniają punkty mocowania (w systemie MOLLE) dla dodatkowego wyposażenia i siatki konstrukcyjnej utrzymującej płyty balistyczne

TriTac, niemiecki producent wyposażenia taktycznego, zaprezentował po raz pierwszy w Norymberdze swoje produkty dla użytkowników mundurowych. Nowością jest indywidualna ochrona balistyczna typu plate carrier wraz z szeregiem przeznaczonych do niej ładownic i akcesoriów. Głównym założeniem przy projektowaniu systemu było osiągnięcie możliwie najmniejszego obciążenia żołnierza.

Masa samej kamizelki, bez płyt balistycznych, naramienników i doczepianych ładownic to jedynie 584 g. Osiągnięto to poprzez jej maksymalne odchudzenie - konstruktorzy pozostawili jedynie elementy konstrukcyjne i nośne. Tak samo przy opracowaniu ładownic zrezygnowano całkowicie z Cordury i pozostawiono tylko lekki Kydex i gumy elastyczne, czyli elementy niezbędne do ich funkcjonowania.

Kamizelka z doczepioną z przodu potrójną i pojedynczymi ładownicami, zamontowanymi na pasach bocznych za pomocą adapterów. Widoczne także wkładki zwiększające komfort użytkowania / Zdjęcia: Paweł Ścibiorek

Wyposażenie dodatkowe kamizelki Tritac to uniwersalne, wykonane ładownice z Kydeksu: pojedyncze, podwójne i potrójne,  kompatybilne z systemem MOLLE, regulowane elastycznymi gumami. Dzięki możliwość ich rozciągnięcia, przyjmują magazynki zarówno od M16, jak i AK. Po zamontowaniu wkładki rozdzielającej magazynek na pół, można w nich przechowywać po dwa magazynki pistoletowe.

W skład zestawu wchodzi też pokrowiec na płyty balistyczne w kolorach maskujących, a także wkładki na ramiona oraz pierś i plecy, zwiększające komfort przenoszenia wkładów balistycznych. Dodatkowym wyposażeniem może być pas i adaptery zwiększające powierzchnię systemu MOLLE, umożliwiające dopięcie dodatkowego osprzętu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.