Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malezja rezygnuje z Eurocopterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 października 2008

Rząd Malezji zrezygnował z budzącego kontrowersje zakupu 12 śmigłowców EC725 za 657 mln USD. Ostatecznym powodem rezygnacji ma być kryzys gospodarczy.

Według nieoficjalnych informacji, decyzja o rezygnacji z zakupu zapadła po przeglądzie finansów państwa, który zakończył się w weekend. Wcześniej unieważnienia kontraktu na 12 Eurocopterów EC725 domagała się malezyjska opozycja, twierdząc że cena śmigłowców jest co najmniej dwukrotnie zawyżona. Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje na prawdopodobieństwo korupcji (Indie nie kupią śmigłowców Eurocoptera).

Malezyjska opozycja posiłkowała się przykładem podobnego kontraktu zawartego w Brazylii (Francja pomoże Brazylii zbudować atomowy OP). 50 EC725 ma tam kosztować 1,2 mld Euro, a Eurocopter zobowiązał się do transferu technologii i udziału w inwestycjach w brazylijską wytwórnię śmigłowców Helibras Minas na poziomie 300-400 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra