Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Otwarto wytwórnię Ajaxów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2016

W Walii otwarto zakłady produkcyjne nowych pojazdów opancerzonych British Army.

Pod koniec 2017 rozpocznie się produkcja nowych brytyjskich pojazdów opancerzonych rodziny Ajax. Pierwsze wozy trafią do jednostek liniowych w połowie 2019. W 2020 uzyskają one wstępną zdolność bojową / Zdjęcie: GDLS-UK

Wczoraj w południowej Walii odbyła się uroczystość otwarcia nowych zakładów produkcyjnych General Dynamics Land Systems-UK. Wytwórnia znajduje się na terenie dawnej fabryki wózków widłowych, zlokalizowanej w Merthyr Tydfil, ok. 40 km na północ od Cardiff. W przyszłości produkowane będą w niej nowe pojazdy opancerzone rodziny Ajax, które trafią do jednostek British Army (Wsparcie techniczne Scout SV, 2015-07-23).

W 2016 zakłady w Merthyr Tydfil zostaną przebudowane i przystosowane do nowej roli. Produkcja wozów rodziny Ajax rozpocznie się na przełomie 2017/2018. Pracę w nowej fabryce GDLS-UK znajdzie 250 osób. Ogółem realizacja programu Ajax (dawniej Scout SV) pozwoli na utrzymanie lub utworzenie 2800 miejsc pracy w W. Brytanii, w tym 550 w Walii.

British Army odbierze co najmniej 589 pojazdów opancerzonych rodziny Ajax, opartych na projekcie ASCOD 2 hiszpańskiego General Dynamics Santa Bárbara Sistemas. Dotąd rząd w Londynie zgodził się przeznaczyć ok. 4,5 mld GBP (25,1 mld zł) na realizację przedsięwzięcia.

Brytyjskie Ajaxy będą napędzane silnikami MTU 8V 199 TE21 o mocy 600 kW (Silniki RR dla Scout SV, 2015-05-28). Pojazdy będą występowały w 6 odmianach, w tym m.in. wozu rozpoznania, dowodzenia, zabezpieczenia technicznego i inżynieryjnego. Część z nich zostanie wyposażona w wieże z 40-mm systemem artyleryjskim CTCA (Cased Telescoped Cannon and Ammunition). Wozy otrzymają też systemy mobilnego kamuflażu opracowane przez Saaba (Kamuflaż dla Ajaxa, 2015-09-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.