Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Boutwell wycofany z linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 18 marca 2016

We środę wycofano ze służby okręt patrolowy USCGC Boutwell Straży Wybrzeża USA.

W Naval Base San Diego w Kalifornii odbyła się ceremonia wycofania ze służby okrętu patrolowego USCGC Boutwell, typu Hamilton. Jednostka spędziła w linii blisko 48 lat / Zdjęcie: USCG

W San Diego w Kalifornii odbyła się ceremonia wycofania ze służby okrętu patrolowego USCGC Boutwell (WHEC 719), typu Hamilton. Przez ostatnie 48 lat jednostka służyła na Oceanie Spokojnym, strzegąc amerykańskiego morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Udział w środowej uroczystości wzięli przedstawiciele US Coast Guard (USCG, Straży Wybrzeża USA), w tym wiceadmirał Charles W. Ray, stojący na czele regionalnego dowództwa USCG.

W ostatnich latach służby USCGC Boutwell kilkukrotnie wziął udział w wielonarodowej operacji antynarkotykowej Martillo, prowadzonej na Morzu Karaibskim. Załoga jednostki aresztowała łącznie 33 osoby podejrzewane o przemyt narkotyków i innych substancji odurzających z Ameryki Łacińskiej do USA, rekwirując też ok. 8 tys. t kokainy o rynkowej wartości 115 mln USD (435 mln zł).

W najbliższych miesiącach personel USCG zdemontuje kluczowe wyposażenie pokładowe, dokona też gruntownego przeglądu okrętu i niezbędnych napraw. Następnie ex-USCGC Boutwell zostanie przekazany Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarce wojennej Filipin). W ub. r. amerykański prezydent, Barack Obama, zadeklarował przekazanie okrętu Manili w ramach programu pomocy wojskowej (Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin , 2015-11-18).

Jednostka trafi na Filipiny w ramach programu FMS (Foreign Military Sales). Pośrednikiem w dostawie będą USCG i US Navy (Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin). Manila eksploatuje już 2 okręty typu Hamilton, które służą jako fregaty BRP Gregorio del Pilar (PF 15, ex USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF 16, ex USCGC Dallas), typu Gregorio del Pilar (USA wzywają sojuszników do zbrojeń, 2013-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra