Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwini zajmą się obsługą etiopskich samolotów

Lotnictwo wojskowe, 25 marca 2016

Litewska spółka FL Technics Defence wygrała przetarg na dostawę części zamiennych dla wojsk lotniczych Etiopii.

Zdjęcie: FL Technics

Litewska spółka FL Technics Defence ogłosiła, że została zwycięzcą przetargu na dostawę części zamiennych do eksploatowanych przez Ye Ithopya Ayer Hayl (wojska lotnicze Etiopii) samolotów Aero L-39 Albatros oraz Antonow An-12 i An-32 (FL Technics otworzy bazę w Indonezji, 2014-10-14). Jak mówi oficjalny komunikat pierwsza partia [części] została już dostarczona, a pozostałe komponenty trafią do Addis Abeby do końca wiosny br. Pochodzą one z zapasów własnych spółki i sieci partnerów na całym świecie.

Ye Ithopya Ayer Hayl są relatywnie dobrze wyposażone, jednak cierpią na niedostatek załóg lotniczych i personelu obsługowego. W ich flocie znajdują samoloty bojowe MiG-23 i Su-27. Te ostatnie, zakupione w latach 1990., były użyte bojowo podczas konfliktu z Erytreą przeciwko MiGom-29.

Lotnictwo transportowe dysponuje Herculesami C-130B/E oraz Antonowami An-12 i An-32. Do szkolenia używane są czeskie L-39 i włoskie SF.260. Flota wiropłatów składa się z uderzeniowych Mi-24/35, łącznikowych SA-316 Alouette III oraz transportowych Mi-8/17.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra