Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mosiny XXI wieku dla ukraińskich snajperów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 marca 2016

W ręce pierwszych instruktorów snajperów Gwardii Narodowej Ukrainy trafiła pierwsza seria precyzyjnych karabinów WM2 MP-UOS.

Do świeżo utworzonego Centrum Przygotowania Snajperów Gwardii Narodowej Ukrainy (CPS NGU) przekazano pierwsze 10 sztuk karabinów snajperskich DM UkrOboronService WM2 MP-UOS

Przedsiębiorstwo DP UkrOboronService przekazało pierwszą partię próbną 10 powtarzalnych karabinów wyborowych WM2 MP-UOS do nowo utworzonego Centrum Przygotowania Snajperów (CPS) wchodzących w skład Gwardii Narodowej Ukrainy (NGU). O utworzeniu szkoły snajperów w Nowych Pietrowcach poinformował minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, a nową broń wręczył gwardzistom sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

WM2 MP-UOS to silnie zmodyfikowany snajperski Mosin wz. 1891/30 opracowany w ZSRR w latach 1930. Zachowano oryginalny zamek, komorę zamkową i lufę (ta jest obecnie samonośna), zmieniono całkowicie osadę i łoże, dodając wysuwaną kolbę. Broń zamiast magazynu stałego, zasilana jest z 5- lub 10-nabojowego wymiennego magazynka pudełkowego

WM2 MP-UOS (określany przez producenta mianem karabinu podwyższonej precyzji strzału) to pokazana po raz pierwszy 13 stycznia 2016, silnie zmodernizowana odmiana wyborowego Mosina wz. 1891/1930 (z charakterystycznie wygiętą w dół rękojeścią napinania). Broń zasilana jest – jak oryginał – nabojem 7,62 mm x 54R z wystająca kryzą. Prędkość wylotowa pocisku to 870 m/s. Zasięg skutecznego ognia wynosi 1100-1200 m. Szybkostrzelność praktyczna to 20 strz./min.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow wręcza nowe konstrukcje instruktorom CPS NGU / Zdjęcia: turchynov.com

Karabin, tak samo jak pierwowzór, wyposażono w lufę długości 730 mm, osadę z tworzywa sztucznego z wyróżnionym, wymiennym chwytem pistoletowym, zakończoną kilkupołożeniową teleskopową kolbą, jak też dokręcone do niej aluminiowe łoże pełniące też rolę długiej, grzbietowej uniwersalnej szyny montażowej. Masa WM2 MP-UOS wynosi 4,5 kg.

Podstawowe dane techniczne WM2 MP-UOS prezentowane przez producenta / Rysunek: DP UkrOboronService

Karabin zasilany jest z 5- lub 10-nabojowych magazynków pudełkowych z tworzywa sztucznego i kompletowany z dwójnogiem Harris SBR. Lufa jest nagwintowana i może być na niej zamocowany hamulec wylotowy lub tłumik dźwięku PZRZP M14x1(p) zmniejszającym huk o 26 dB. W tym ostatnim przypadku długość całkowita broni wynosi 1380 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.