Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bułgarskie zbrojenia

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 kwietnia 2016

Marynarka wojenna Bułgarii zamierza pozyskać dwie nowe korwety rakietowe.

Nowe bułgarskie korwety uzupełnią w linii m.in. ex-belgijskie fregaty rakietowe typu Wielingen. Na zdjęciu Verni (42) (ex Wielingen, F910) / Zdjęcie: MO Belgii

Rząd Bułgarii zatwierdził plan zakupu 2 nowych korwet rakietowych. Sofia ma zapłacić za nie ok. 419 mln euro (1,7 mld zł). Decyzję rady ministrów musi zaakceptować parlament. Wniosek w tej sprawie ma wpłynąć do legislatywy pod koniec maja.

Nowe okręty mają wypierać 1500 t. Najprawdopodobniej zostaną uzbrojone w wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych i pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych. Na ich pokładzie mają stacjonować śmigłowce morskie AS565MB Panther. Kadłuby okrętów powstaną w kraju. Partnerzy z zagranicy mają odpowiadać za dostawę elementów wyposażenia i uzbrojenia.

Uważa się, że budowa okrętów zostanie zlecona stoczni MTG Dolphin z Warny. Producent będzie odpowiedzialny także za integrację wyposażenia pokładowego. Pierwsza z jednostek powinna trafić do odbiorcy w 4 lata po rozpoczęciu prac. Dwa lata później marynarka wojenna otrzyma 2. ednostkę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.