Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korea Płn. wystrzeliła rakietę z okrętu podwodnego

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2016

Dziś ok. 18:30 czasu lokalnego (9:30 GMT) z okrętu podwodnego floty Korei Północnej, płynącego w akwenie Morza Japońskiego u wschodnich wybrzeży półwyspu koreańskiego, wystrzelono rakietę balistyczną. Informację o tym wydarzeniu podały media południowokoreańskie. Została ona potwierdzona przez źródła amerykańskie i rosyjskie. Rakieta przeleciała zaledwie 30 km. Nie wiadomo, czy zgodnie z planem, czy z powodu awarii.

Nieoficjalne źródła w MO FR podają, że rakieta została wykryta przez system ostrzegania o napadzie rakietowym (SPRN). Ponieważ jednak nie kierowała się w stronę rosyjską, nie została zakwalifikowana jako zagrożenie. Rosjanie oceniają, że Koreańczycy z północy wystrzelili rakietę o zasięgu operacyjno-taktycznym.

Dzisiejsza próba była już kolejną w ciągu kilku miesięcy. Poprzednia odbyła się w grudniu 2015. Poinformowano wówczas o wystrzeleniu rakiety balistycznej KN-11 z okrętu podwodnego. Wcześniejsze testy prowadzono z wykorzystaniem specjalnej zanurzonej platformy.

W listopadzie 2014 źródła południowokoreańskie poinformowały o ukończeniu budowy przez Koreę Północną okrętu podwodnego zdolnego do przenoszenia rakiet balistycznych. Zachodni analitycy oceniają, że chodzi o kopię starych rosyjskich okrętów proj. 629A z napędem diesel-elektrycznym. W 1994 odkupiła od FR takie okręty, formalnie do złomowania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.