Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

40 lat PCO

Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2016

Przemysłowe Centrum Optyki S.A., największy polski producent nowoczesnych systemów optoelektronicznych z zastosowaniem techniki laserowej, świętuje 40-lecie swojej działalności.

PCO to polski producent przyrządów obserwacyjnych i celowniczych wykorzystujących technikę laserową, noktowizyjną i termowizyjną dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych / Zdjęcie: PCO

Uroczystości jubileuszowe zapoczątkowała msza święta w kościele pw. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie oraz gala na Stadionie Narodowym, gdzie zaprezentowano osiągnięcia inżynierów i pracowników zakładu.

PCO powstało w 1976 pod nazwą Przemysłowe Centrum Optyki w budowie. Zakład od początku swojego istnienia posiadał status przedsiębiorstwa obronnego i realizował zadania produkcyjne na rzecz bezpieczeństwa państwa, jako jedyny polski producent wyrobów optoelektronicznych. W 1994, został przekształcony w jednoosobową spółkę skarbu państwa: Przemysłowe Centrum Optyki Spółka Akcyjna. W 2003 PCO, tak jak całą polską zbrojeniówkę, dotknął kryzys ekonomiczny. Spółka znalazła się na krawędzi bankructwa. Wraz z objęciem w 2004 kierownictwa zarządu spółki przez dr. Ryszarda Kardasza, rozpoczął się jednak okres dynamicznych przekształceń oraz odbudowy silnej pozycji w polskiej zbrojeniówce.

Spółka wykorzystała koniunkturę związaną z realizacją misji zagranicznych przez polską armię. Szybkie dostosowanie produkcji zakładu do potrzeb żołnierzy, służących w Iraku i później w Afganistanie, zaowocowało dużymi przychodami, które wykorzystano do dalszego rozwoju.

PCO również wykorzystało możliwości offsetowe, które były efektem realizacji m.in. zakupu przez Polskę licencji na produkcję KTO Rosomak. Warszawski zakład był jednym z nielicznych, który czynnie włączał się w negocjacje. Pozwoliło to spółce tworzyć własne systemy optoelektroniczne. Dziś wyroby warszawskiego zakładu z powodzeniem zastępują importowane wyroby. Na ukończeniu są też programy, które umożliwią wprowadzenie wyrobów PCO do systemów obserwacyjnych, w tym systemów kierowania ogniem, nowych wozów bojowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.