Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piloci czytają dzieciom

Lotnictwo wojskowe, 04 maja 2016

Z kabin do książek przesiądą się wkrótce piloci Sił Powietrznych. Wszystko za sprawą nowej kampanii społecznej Czytanie – męska rzecz! i jej pilotażowego projektu Piloci czytają dzieciom.

W ramach jubileuszu 15-lecia kampanii Cała Polska czyta dzieciom czytelnictwo wśród najmłodszych promować będą lotnicy Sił Powietrznych. Będą wśród nich mjr pil. Krzysztof Janik z synem Maksymilianem, …

Wojskowych lotników do współpracy zaprosiła Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, która w 2016 obchodzi jubileusz 15-lecia głośnej kampanii pod tym samym hasłem. W ramach obchodów tego jubileuszu, zainicjowano nowe działanie, skierowane do mężczyzn, a zwłaszcza ojców, do tej pory pełniących rolę drugoplanową w stosunku do bardziej aktywnych wychowawczo matek, kobiet.

Pilotaż nowej kampanii przewiduje współpracę fundacji z głównym partnerem, tj. Siłami Powietrznymi i instytucjami muzealnymi związanymi z lotnictwem. Asów przestworzy, czytających bajki związane tematycznie z lotnictwem i kosmonautyką, spotkać będzie można w maju w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

W czerwcu natomiast piloci zawitają na czytelniczy piknik w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, organizowany we wnętrzu samolotu transportowego An-26 i na przyległym terenie parku plenerowego. Wszystkie wydarzenia mają charakter zamknięty: na zaproszenie fundacji, w spotkaniach wezmą udział dzieci z prywatnych przedszkoli, państwowych szkół podstawowych, rodzin zastępczych i domów dziecka, również dzieci niepełnosprawne. Jednym z założeń projektu jest bowiem integracja młodych uczestników z różnych środowisk, bez stygmatyzowania ich przed rówieśnikami.

… kpt. pil. Robert Paciorek z córką Natalią ….

Aby uczestniczyć w pikniku, należy wziąć udział w konkursie Dziecku czytanie – taty zadaniem!, który fundacja ogłosiła na swoim profilu na Facebooku (http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-%22dziecku-czytanie---taty-zadaniem!%22). Do wygrania jest 25 podwójnych zaproszeń na to wyjątkowe spotkanie. Fundacja, chcąc przygotować w przyszłości Skrzydlatą Kolekcję bajek i wierszy o lataniu oraz kosmosie, zaproponuje pilotom czytanie zarówno dobrze znanych, jak i niedawno wydanych książek.

Projekt przewiduje też zwiedzanie muzeów lotnictwa, pogadanki tematyczne dostosowane do poziomu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-8 lat), warsztaty modelarskie i konkurs rysunkowy Przyjaciel Pilot (dzieci stworzą odznakę pamiątkową dla pilotów, którzy dla nich czytają). W konkursie nagrody przyzna Boguś Niedźwiedź. Malborskie Stowarzyszenie Lotników przybliży dzieciom niezwykłą historię tego pluszowego lotnika, który nie tylko odwiedza bazy lotnicze, wypełniając wpisami swoją książkę lotów, ale przede wszystkim wspomaga liczne inicjatywy na rzecz najmłodszych.

 Wielu chłopców i coraz więcej dziewczynek marzy, aby zostać pilotem czy kosmonautą. Latanie i podróże w kosmos są jednym z najczęstszych elementów zabaw dzieci, które kształtują ich wyobraźnię. Prestiż zawodu pilota i oficera Sił Zbrojnych RP dostarczy najmłodszym dobrych wzorców i zachęci do realizacji ich własnych marzeń. Projekt ma pokazać dzieciom, że oficer – pilot to również człowiek wrażliwy na rozwój młodego pokolenia, a także proaktywny rodzic i czytelnik. Akcja kierowana jest do dzieci z domów dziecka i z rodzin zastępczych – aby miały szansę na integrację z rówieśnikami poprzez zabawę i naukę i spotykając wspaniałych lotników, uwierzyły w możliwość realizacji własnych celów w życiu.

… i por. pil. Ariel Adamski z córką Natalią / Zdjęcia: Sebastian Góra

Projekt ma być również sygnałem, że ojciec niezaangażowany, nieobecny, pochłonięty pracą i innymi zajęciami, może stracić najpiękniejszy czas w życiu własnego dziecka i szansę na zbudowanie z nim silnych więzi. Istotną grupę odbiorców stanowią ojcowie – mundurowi (nie tylko lotnicy wojskowi), których specyficzne obowiązki zawodowe i towarzyszący im stres, a nierzadko i zagrożenie życia podczas służby, miewają negatywny wpływ na relacje rodzinne. Trzeba pamiętać, że służba mundurowa nie jest zwykłą pracą – jej podjęcie często determinuje życie prywatne i rodzinne. Służbę państwową pełni więc cała rodzina funkcjonariusza, żołnierza.

Zgodnie z misją fundacji, również i ta kampania stawia sobie za cel promocję czytelnictwa, mądre wychowanie przez czytanie, budowanie więzi między ojcem a dzieckiem, wypracowanie dobrych nawyków w rodzicielstwie, rozbudzanie wyobraźni i rozwój intelektualny dzieci, kreowanie dobrych wzorców i przybliżenie ich tym, których los pozbawił pozytywnych przykładów do naśladowania. Piloci czytają dzieciom to także prezentacja tematycznych, wartościowych lektur dla dzieci i czynne wspomaganie Sił Powietrznych w edukacji lotniczej najmłodszych.

Jako pierwsi, o tym, że czytanie to prawdziwie męska rzecz, która uskrzydla i tych małych, i tych całkiem dorosłych, zaświadczą piloci z Radomia. To autentyczne zaangażowanie lotników i ich rodzin jest bardzo znamienne: pokazuje, że wszyscy potrzebujemy skrzydeł i że wszyscy możemy ich dodać innym.

Patronem przedsięwzięcia jest Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.