Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na patrolowce Pacific

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 maja 2016

Austal otrzymał zlecenie na budowę co najmniej 19 okrętów patrolowych, przeznaczonych dla sojuszników Australii.

Okręty patrolowe Austala będą miały 39,5 m długości i 8 m szerokości. Mają rozwijać 20 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, ma wynieść ponad 5550 km / Rysunek: Austal

Australijska grupa stoczniowa Austal zawarła porozumienie z rządem w Canberze w sprawie budowy 19 okrętów patrolowych. Umowa opiewa na 305 mln AUD (874 mln zł). Wartość okrętów wynosi 280 mln AUD (802 mln zł), a kolejne 24 mln AUD (68 mln zł) to koszt usług związanych ze wsparciem technicznym, które producent będzie świadczył przez pierwsze 7 lat eksploatacji jednostek. Kontrakt zawiera opcję na kupno, po preferencyjnej cenie, kolejnych 2 okrętów.

Jednostki zostaną zbudowane w ramach programu Pacific Patrol Boats Replacement (proj. SEA 3036 Phase 1). Zakłada on przekazanie okrętów wybranym państwom regionu, w tym Fidżi, Kiribati, Mikronezji, Palau, Papui Nowej Gwinei, Timorowi Wschodniemu. Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wyspom Cooka, Wyspom Marshalla i Wyspom Salomona. Większość krajów eksploatuje obecnie patrolowce przekazane przez Australię w latach 1980.-1990.

W kwietniu Canberra ogłosiła, że Austal wygrał przetarg na dostawę patrolowców (Austal dostarczy patrolowce, 2016-04-19). W ostatnich tygodniach strony prowadziły negocjacje cenowe, które pozwoliły ustalić warunki realizacji przedsięwzięcia. Zakłada się, że budowa jednostek rozpocznie się w 2. połowie 2017. Pierwszy z okrętów zostanie przekazany w 4. kwartale 2018. Prace stoczniowe będą kontynuowane do 2023. Budowa patrolowców pozwoli na utrzymanie ponad 120 miejsc pracy w lokalnym przemyśle.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.