Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskie egipskiego Mistrala

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 maja 2016

Pierwszy z egipskich śmigłowcowców desantowych typu Mistral rozpoczął serię testów morskich.

Egipskie śmigłowcowce desantowe typu Mistral nazwano dla uczczenia pamięci prezydentów, którzy rządzili krajem w latach 1956-1981 / Zdjęcie: DCNS

Gamal Abdel Nasser (1010, ex Władiwostok) opuścił port morski we francuskim Saint-Nazaire na zachodzie kraju i rozpoczął serię testów morskich. Przedsięwzięcie jest okazją do przeszkolenia i zgrania 180 oficerów i marynarzy, którzy w przyszłości będą tworzyć załogę okrętu. Pierwsza seria prób potrwa tydzień.

W drugiej połowie maja egipski okręt przejdzie ostatnie testy morskie, które będą też zwieńczeniem prowadzonego od kilku miesięcy szkolenia egipskich marynarzy. W czerwcu jednostka opuści Saint-Nazaire i skieruje się do Egiptu, gdzie zostanie oficjalnie przyjęta do służby, a potem rozpocznie wykonywanie działań bojowych (Mistrale dla Egiptu dopiero latem, 2016-02-09). W sierpniu serię prób morskich przejdzie 2. z egipskich śmigłowcowców desantowych typu Mistral, Anwar El Sadat (1020, ex Sewastopol). Jednostka trafi do Afryki we wrześniu.

Latem 2015 ogłoszono, że Egipt pozyska 2 śmigłowcowce typu Mistral, pierwotnie zbudowane przez Francję dla Rosji (Egipt kupi Mistrale, 2015-09-24). Kilka tygodni wcześniej Paryż i Moskwa porozumiały się w sprawie anulowania porozumienia z 2011, które zakładało przekazanie obu jednostek Rosjanom (950 mln Euro za zerwanie kontraktu na Mistrale, 2015-08-25). Z pokładów egipskich okrętów operować będą m.in. rosyjskie śmigłowce Ka-52K (Ka-52 dla Egiptu, 2016-01-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra