Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Roll-out F-15SG

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2008

3 listopada w Saint Louis odbyła się uroczystość prezentacji pierwszego F-15SG, singapurskich wojsk lotniczych (RSAF). Otrzymają one łącznie 24 samoloty tego typu.

F-15SG w czasie pierwszego lotu. Samolot wystartował do niego 16 września z lotniska Lambert International Airport / Zdjęcie: Boeing

Singapur wybrał F-15SG we wrześniu 2006. W pokonanym polu pozostał francuskie Rafale. Pierwotnie zamówiono 12 samolotów, z opcją na 8 kolejnych. Rok temu podpisano umowę, wypełniającą możliwość zakupu dodatkowych maszyn oraz zwiększającą zamówienie o kolejne 4 F-15. Ustaliło to liczbę samolotów na 24 egz.

F-15SG to najnowsza wersja F-15E - w podobnej konfiguracji do modelu K, zakupionego przez Koreę Południową - jednak wyposażona w najnowszy radar pokładowy ze skanowaniem fazowym AESA.

Samolot, który jako pierwszy trafił w skład wojsk lotniczych Singapuru, przechodzi obecnie serię testów, które zakończą się jego przyjęciem do służby, w drugim kwartale 2009. Razem z innymi maszynami pierwszej partii produkcyjnej, trafi do oddziału wydzielonego RSAF w Mountain Home Air Force Base, w stanie Idaho. Szkolenie pilotów odbędzie się w USA. Singapur jest zbyt małym państwem, by zrealizować to zadanie na własnym terytorium. Ostatnie F-15SG trafią do odbiorcy w 2012.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.