Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IMI chroni pojazdy US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 czerwca 2016

Zestawy Iron Fist LC izraelskiego IMI wejdą w skład systemu aktywnej obrony pojazdów opancerzonych wojsk lądowych USA.

Zestawy Iron Fist LC izraelskiego IMI będą ochraniać pojazdy opancerzone US Army / Zdjęcie: IMI

U.S. Army Tank Automotive Research Development and Engineering Center (TARDEC) zaprosiło Israel Military Industries (IMI) do udziału w pracach nad systemem aktywnej obrony (MAPS) pojazdów opancerzonych wojsk lądowych USA. Producent z Izraela dostarczy zestawy Iron Fist Light Configuration (LC), które przystosowano do działania w warunkach zagrożenia ostrzałem z ręcznych granatników przeciwpancernych i ppk, a także podkalibrową amunicją czołgową.

W skład zestawów Iron Fist wchodzą m.in. anteny radaru i zestawy optoelektroniczne pracujące w podczerwieni, umożliwiające załodze dookólną obserwację otoczenia i zwiększające świadomość sytuacyjną operatorów (Iron Fist – konkurent Trophy, 2008-06-20). Działanie systemu opiera się na zakłóceniu pracy urządzeń naprowadzających ppk (tryb soft kill) lub neutralizacji zagrożenia poprzez wystrzelenie w jego kierunku podpocisków (hard kill).

W trybie hard kill komputer systemu przelicza trajektorię lotu pocisku przeciwpancernego na podstawie wskazań radarów i programuje kierunek wyrzutu podpocisków, które niszczą cel ukierunkowaną energią ich eksplozji. Iron Fist LC przeznaczono do montażu na transporterach opancerzonych i lekkich bwp. US Army najprawdopodobniej zamontuje zestawy na kto Stryker 8x8.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.