Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BALT-MILITARY-EXPO po raz 14

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 06 czerwca 2016

W Gdańsku, w dn. 20-22 czerwca, odbędą się 14. Bałtyckie Targi Militarne. Udział w imprezie potwierdziło ponad 120 przedsiębiorstw z 15 krajów.

Ponad 120 przedsiębiorstw z 15 krajów zaprezentuje swoja ofertę na Balt Military Expo 2016 / Zdjęcie: MTG

Targom towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO i – po raz pierwszy – wystawa Bezzałogowych Systemów Morskich, Powietrznych, Lądowych USEALS. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Targi BALT-MILITARY-EXPO są nierozerwalnie związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie. Targi organizowane są we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Inspektoratem Marynarki Wojennej. W tegorocznej edycji udział biorą czołowi producenci i dostawcy najnowszych typów uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Indonezji, Izraela, Kanady, Niemiec, Norwegii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Targom BALT-MILITARY-EXPO towarzyszą też różnorodne konferencje i wystawy:

  • VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa. Celem konferencji jest budowa platformy wymiany wiedzy między przyszłymi użytkownikami, przemysłem i instytucjami naukowo-badawczymi krajów nadbałtyckich. Priorytetową tematyką konferencji są rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, a także w zakresie ratownictwa morskiego. Tematyka ta wpisuje się w strategię MON w zakresie priorytetowych kierunków badań prowadzonych w resorcie w l. 2013-2022. Organizatorami konferencji są: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., Akademia Marynarki Wojennej, Międzynarodowe Targi Gdańskie. Współorganizatorami - Akademia Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna i Politechnika Gdańska.
  • 3. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO. Celem projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie i medycynie ratunkowej oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i oczekiwań pomiędzy środowiskiem naukowym, producentami, dostawcami i użytkownikami sprzętu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich podmiotów działających w sferze państwowego ratownictwa medycznego. Tematem przewodnim RESCUE EXPO 2016 jest Współdziałanie w ratownictwie i medycynie ratunkowej. Imprezie towarzyszą ćwiczenia i pokazy ratownicze, certyfikowane warsztaty medyczne, prezentacje z zakresu bezpieczeństwa, wystawa służb ratowniczych oraz konkurs ratowniczy Baltic Rescue Challege 2016. Ratownicy medyczni mają możliwość uzyskania 16 pkt edukacyjnych. Konferencja realizowana jest w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych.
  • Wystawa Bezzałogowych Systemów Morskich, Powietrznych, Lądowych USEALS (Unmanned Sea Air Land Systems), będąca wydarzeniem premierowym.

BALT-MILITARY-EXPO to nie tylko targi, konferencje i wystawy, ale także widowiskowe pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach Morskiego Portu Gdynia nieopodal Skweru Kościuszki i Zatoki Gdańskiej. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się prezentacja dynamicznego abordażu. Akcja będzie miała za zadanie odbicie zakładników z rąk porywaczy, a odbędzie się z użyciem łodzi bojowych i śmigłowca. Bez wątpienia jako szczególnie efektowną i niecodzienną atrakcję potraktować można prezentację jednostek pływających Królewskiej Marynarki Wojennej Szwecji, Marynarki Wojennej Estonii, Marynarki Wojennej RP i Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która odbędzie się na wodach Portu Gdańskiego przy nabrzeżu im. Tadeusza Ziółkowskiego.

Tradycyjnie już targom towarzyszy Konkurs o Grand Prix im. kadm. Xawerego Czernickiego, promujący produkty o najwyższej użyteczności dla SZ RP i służb MSWiA, charakteryzujące się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i unikalnymi walorami eksploatacyjnymi. Komisja Konkursowa wyłoni laureata Grand Prix i zdobywców trzech równorzędnych nagród – Bursztynowych Medalionów Targów. Swoje nagrody przyznają również: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Policji, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

Targi BALT-MILITARY-EXPO wizytowane są przez kadrę dowódczą i korpus oficerski Wojska Polskiego, formacje podległe MSWiA oraz wysokiej rangi przedstawicieli zagranicznych, związanych z branżą militarną. Swoją obecność potwierdziły już m.in. delegacje szczebla ministerialnego z Indii, Rumunii, Szwecji, Niemiec, Estonii, Indonezji oraz attaché wojskowi akredytowani w Polsce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.