Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gamal Abdel Nasser dotarł do Aleksandrii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2016

Pierwszy egipski śmigłowcowiec desantowy typu Mistral wszedł do portu morskiego w Aleksandrii. 

Śmigłowcowiec desantowy ENS Gamal Abdel Nasser (1010), typu Mistral wszedł dziś do portu morskiego w Aleksandrii / Zdjęcie: MO Egiptu

Dziś w Aleksandrii odbyła się ceremonia powitania śmigłowcowca desantowego ENS Gamal Abdel Nasser (1010), typu Mistral. Okręt dotarł do kraju po kilku tygodniach podróży, zapoczątkowanej w Saint Nazaire na zachodzie Francji. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele egipskiego ministerstwa obrony i dowództwa Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), a także członkowie francuskiej misji dyplomatycznej w Egipcie. 

ENS Gamal Abdel Nasser przekazano marynarce wojennej Egiptu 2 czerwca podczas ceremonii zorganizowanej w Saint-Nazaire (Egipt odebrał pierwszego Mistrala, 2016-06-02). W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie serię testów morskich. Weźmie też udział w ćwiczeniach organizowanych z innymi państwami regionu. We wrześniu do Egiptu dotrze 2. śmigłowcowiec desantowy typu Mistral, ENS Anwar Sadat (1020). 

Porozumienie o sprzedaży Mistrali do Eigptu anonsowano we wrześniu 2015 (Egipt kupi Mistrale, 2015-09-24). Pierwotnie śmigłowcowce miały trafić do Rosji. Latem ub.r. Moskwa i Paryż zawarły ugodę, w ramach której niedoszły nabywca otrzymał zwrot zaliczki i poniesionych kosztów w wysokości 950 mln euro (4,1 mld zł) oraz wyposażenia dostarczonego przez przedsiębiorstwa rosyjskie (950 mln Euro za zerwanie kontraktu na Mistrale, 2015-08-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra