Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NASSCO zbuduje zbiornikowce paliwowe dla USN

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lipca 2016

Należąca do General Dynamics stocznia NASSCO zbuduje pierwszą serię nowych amerykańskich zbiornikowców paliwowych.

W latach 2020-2036 US Navy wprowadzi do służby 17 nowych zbiornikowców paliwowych typu John Lewis. Zastąpią one w linii 15 obecnie eksploatowanych tankowców typu Henry J. Kaiser (na zdjęciu) / Zdjęcie: USN

Departament Obrony USA ogłosił wczoraj wynik przetargu na dostawę nowych zbiornikowców paliwowych typu John Lewis. Okręty powstaną w kalifornijskim San Diego. Za ich budowę odpowiadać będzie lokalna stocznia National Steel and Shipbuilding Co. (NASSCO), należąca do koncernu General Dynamics.

Anonsowane wczoraj zlecenie dotyczy opracowania szczegółowego projektu i budowy początkowej serii 6 zbiornikowców, za sumę ok. 3,1 mld USD (12,2 mld zł). W br. fiskalnym rząd USA zamówi jeden okręt, przyszły USNS John Lewis (T-AO-205). Jego koszt oblicza się na ok. 640 mln USD (2,5 mld zł). Prace nad jednostką powinny zakończyć się w lipcu 2020. Kolejne okręty będą zamawiane w l. 2018-2022. Wszystkie zostaną dostarczone do lata 2025.

Ogółem amerykańska marynarka wojenna pozyska 17 zbiornikowców paliwowych typu John Lewis. Ich dostawy powinny zakończyć się w 2036. Okręty zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki typu Henry J. Kaiser. US Navy dysponuje 15 takimi tankowcami. Przyjmowano je do służby w latach 1986-1996. Ich trwałość użytkowa wynosi 35 lat. Oznacza to, że pierwszy z okrętów zostanie wycofany z linii w 2021.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.