Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dar Hiszpanów dla Urugwaju – 4 UH-1H

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 15 listopada 2008

Wojska lotnicze Hiszpanii - Ejercito del Aire podarowały lotnictwu wojskowemu Urugwaju - Fuerza Aerea Uruguaya 4 wycofane ze służby w lipcu 2005 śmigłowce UH-1H. Dla zgody z unijnymi formalnościami celno-podatkowymi, rząd w Montevideo musi zapłacić Madrytowi 400 euro (po 100 euro za każdą z maszyn).

UH-1H z Escuadron Aereo No.5 Fuerza Aerea Uruguaya na terenie bazy Carrasco w Montevideo. W 2009 do tej maszyny dołączą 4 pohiszpańskie UH-1H. Na belce ogonowej niebiesko-biała flaga narodowa Urugwaju / Zdjęcie: Santiago Rivas

Urugwajczycy pokryją ponadto koszty transportu śmigłowców przez Atlantyk i sfinansują ich remonty, przeglądy i doprowadzenie do stanu umożliwiającego bezpieczne loty. Zabiegi techniczne przeprowadzone zostaną już na miejscu, w bazie Carrasco w Montevideo. Czwórka pozyskanych w Hiszpanii UH-1H zastąpi ósemkę muzealnych już Westlandów Wessexów Fuerza Aerea Uruguaya, których operacje wstrzymano w 2007.

Wiropłaty z Hiszpanii dołączą do parku śmigłowcowego Escuadron Aereo No.5, Pierwszej Brygady Lotniczej Cesareo Berisso, którego bazą jest międzynarodowy port lotniczy Carrasco w Montevideo. Tworzą go maszyny różnych typów, oprócz starszego UH-1H są wśród nich także Bell 212 i Eurocopter SA-365N Dauphin.

Podarowane hiszpańskie śmigłowce znaleźć się mają w Montevideo na początku 2009.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra