Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie Herony będą operować w Mali

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 lipca 2016

BAAINBw zawarł z Airbusem kontrakt w sprawie wypożyczenia bsl Heron 1, wspierających misję Bundeswehry w Mali.

Niemieckie Herony 1 mają operować w Mali od listopada 2016 do lutego 2018 / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

BAAINBw (Federalny Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry) i Airbus Defence and Space podpisały porozumienie w sprawie wypożyczenia obserwacyjnych bezzałogowych statków powietrznych Heron 1. Ich zadaniem będzie wsparcie działań niemieckiego kontyngentu operującego na terenie Mali.

Podobnie jak w 2010, bsl zostaną wypożyczone od producenta – Israel Aerospace Industries. Za ich eksploatację odpowiadać będą specjaliści Airbusa. W przyszłości wszystkie misje wojskowe wykonywane będą przez operatorów Bundeswehry (25 tys. h nalotu niemieckich Heronów, 2015-11-30).

1 lipca siły zbrojne naszych zachodnich sąsiadów przejęły od Holendrów odpowiedzialność za prowadzenie działań rozpoznawczych na terenie Mali. Niemcy, wchodzący w skład MINUSMA, operują głównie w rejonie Gao. Jednak wielkość obszaru na północy Mali – który jest dwukrotnie większy od Niemiec – wymaga zastosowania bsl o dużej długotrwałości lotu (Operacja antyterrorystyczna w Mali, 2016-02-08, Niemcy wyślą wojska do Mali, 2015-11-26, MD500E dla MINUSMA, 2015-06-02, Kolejny Apache do Mali, 2015-05-28).

Działania Heronów, zdolnych do utrzymywania się w powietrzu przez 24 h, na terenie Mali, rozpoczną się w listopadzie br. Według wstępnych założeń misja potrwa do lutego 2018. Bsl Heron 1 mogą być używane do wykrywania zasadzek, eskortowania konwojów i patroli, obserwacji i rozpoznania, osłony infrastruktury i obozów wojskowych oraz niesienia pomocy humanitarnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.