Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiG-23 rozbił się w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 17 listopada 2008

W czasie lotu treningowego na wschodzie Indii rozbił się myśliwiec MiG-23UM. Dwaj członkowie załogi katapultowali się i nie odnieśli obrażeń.

Samolot wystartował z bazy Hashimara w dystrykcie Jalpaiguri w Bengalu Zachodnim o 12:26 czasu lokalnego. Do katastrofy doszło 10 minut później niedaleko Alipurduar. Według nieoficjalnych informacji, instruktorem był Wg Cdr (ppłk) Lisodia, a uczniem Flt Lt (kpt.) Kartik. Na ziemi nikt nie odniósł obrażeń, szczątki samolotu zostały rozrzucone w promieniu 2 km.

Indie posiadają obecnie ok. 60 samolotów o zmiennej geometrii skrzydeł MiG-23 różnych odmian. Nie wiadomo ile z nich znajduje się w jednostkach operacyjnych. Eksploatacja MiG-23 w Indiach zbliża się do końca. Produkcja seryjna samolotów tego typu została zakończona w 1985.

Jedną z baz, w której stacjonują MiGi-23, jest Halwara w Pendżabie, w pobliżu granicy z Pakistanem. W 2011 mają tam stacjonować dwie eskadry myśliwców nowej generacji Su-30MKI. Wycofanie MiG-23 z Halwary rozpocznie się na początku następnego roku.

Do poprzedniej katastrofy samolotu indyjskich wojsk lotniczych doszło 5 dni temu. 12 listopada w locie treningowym rozbił się MiG-21. Spadł na pola w pobliżu Tinsukia w dystrykcie Assam. W tym roku rozbiło się łącznie 7 samolotów indyjskich wojsk lotniczych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.