Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z wysokości 7,6 km bez spadochronu

Lotnictwo cywilne, 31 lipca 2016

42-letni spadochroniarz i kaskader, Luke Aikins wyskoczył wczoraj ok. 20:00 czasu lokalnego bez spadochronu z samolotu lecącego na wysokości 25 tys. stóp (ok. 7,6 km). Początkowo planowano, że będzie wyposażony w spadochron ratunkowy, ale ostatecznie zrezygnowano z tego wymogu. Skok odbył się nad pustynią w rejonie Simi Valley w Kalifornii. Po około dwuminutowym locie Aikins wylądował na rozpiętej nad ziemią siatce o wymiarach 100 x 100 stóp (ponad 30 x 30 m). W ostatniej fazie jego prędkość przekraczała 50 m/s (ponad 180 km/h).

Widok siatki z kamery na kasku Aikinsa / Zdjęcie: via eonline

W pierwszej fazie lotu Aikins używał butli tlenowej. Wraz z nim wyskoczyło jeszcze 3 spadochroniarzy. Otworzyli oni spadochrony na wysokości ok. 1,5 km.

Luke Aikins w siatce kilkanaście metrów nad ziemią / Zdjęcie: via eonline

Skok transmitowała telewizja Fox. W przygotowaniach do niego pomagała Aikinsowi Screen Actors Guild. Lot z improwizowanej trybuny obserwowała m.in. żona spadochroniarza, Monica i inni członkowie jego rodziny, w tym rodzice i 4-letni syn Logan. Aikins wywodzi się z rodziny spadochroniarzy. Byli nimi dziadek i ojciec, a także żona, która wykonała dotąd 2 tys. skoków.

Luke Aikins jest doświadczonym spadochroniarzem. Wykonał dotąd, w ciągu 26 lat, 18 tysięcy skoków. Jako kaskader występował m.in. w filmie Ironman 3. Jego przedsiębiorstwo – Para Tactics prowadzi treningi z komandosami z Navy Seal’s i innych elitarnych jednostek.

Idea skoku bez spadochronu powstała około 2 lata temu. Jej autorem był przyjaciel Aikinsa, fizjolog Chris Talley. Przygotowania trwały 18 miesięcy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.