Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie ARM Hidalgo

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2016

W Meksyku zwodowano okręt patrolowy ARM Hidalgo.

Zastępca sekretarza Armada de México, adm. Joaquín Zetina Angulo, przemawia podczas ceremonii wodowania okrętu patrolowego ARM Hidalgo, zorganizowanej na terenie stoczni ASTIMAR 20 w Salina Cruz na pacyficznym wybrzeżu Meksyku / Zdjęcie: MO Meksyku

Ceremonię wodowania ARM Hidalgo (PO 166), typu Oaxaca, zorganizowano w stoczni ASTIMAR (Astilleros de Marina) 20 w Salina Cruz, na wybrzeżu stanu Oaxaca. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa Armada de México (marynarki wojennej Meksyku), w tym zastępca sekretarza meksykańskiej floty, adm. Joaquín Zetina Angulo.

ARM Hidalgo zostanie poddany pracom wykończeniowym, w trakcie których zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe, w tym urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, takie jak radiolokatory, sonary i głowice optoelektroniczne z kamerami pracującymi w paśmie światła widzialnego i w nocy. Następnie okręt przejdzie próby portowe i rozpocznie serię testów morskich, prowadzonych nieopodal pacyficznego wybrzeża Meksyku.

Patrolowiec jest 6. z okrętów typu Oaxaca, budowanych dla Armada de México. Ich projekt opracowano w kraju, a konstrukcja prowadzona jest przy dominującym udziale rodzimego przemysłu stoczniowego. Dotąd meksykańska flota wprowadziła do służby 4 jednostki tego typu. Piąta, ARM Chiapas (PO 165), powinna znaleźć się w linii do końca br.

Okręty patrolowe typu Oaxaca mają 86 m długości i 10,5 m szerokości. Wyporność standardowa wynosi 1680 t. Rozwijają 20 w. Załogę stanowi 77 oficerów i marynarzy. Ponadto na pokładzie znajdzie się miejsce dla 33 pasażerów, w tym np. członków zespołów interwencyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.