Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto produkcję AARGM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 listopada 2008

Dowództwo US Navy zatwierdziło rozpoczęcie produkcji małoseryjnej najnowszego przeciwradiolokacyjnego pocisku kierowanego AGM-88E Advanced Anti-Radiation Guided Missile (AARGM).

AARGM to broń typu stand-off, będąca wersją rozwojową pocisku AGM-88B HARM, wyposażoną w nowy moduł naprowadzania i zmodyfikowane układy sterowania lotem, zwiększające jej możliwości bojowe podczas ataku na cele naziemne i morskie.

Dotychczas przeprowadzono tylko jedno odpalanie AGM-88E podczas lotu. Nosicielem był samolot F/A-18 Hornet z Naval Air Warfare Center Weapons Division. W przyszłym roku na poligonie China Lake wykonane zostaną jeszcze cztery takie próby, mające na celu określenie, czy pocisk może zostać przekazany do eskadry VX-9 w celu przeprowadzenia oceny jego możliwości bojowych. Lotnicy z tej jednostki wykonają 11 kolejnych odpaleń AGM-88E i liczne próby sprawdzające działanie układów naprowadzania.

Jeżeli próby zakończą się pomyślnie, rozpoczęta zostanie seryjna produkcja AARGM. Pierwsze egzemplarze trafią do uzbrojenia lotnictwa US Navy w 2010. W pociski AGM-88E wyposażone mają być także samoloty Tornado IDS Aeronautica Militare Italiana (AMI, włoskich wojsk lotniczych).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.