Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Singapur kupuje 8-12 dodatkowych F-15SG

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 października 2007

Singapur chce kupić 8 dodatkowych myśliwców F-15SG. Ma to być uzupełnienie kontraktu z 2005 na zakup 12 F-15SG. Zamówienie może być rozszerzone o dalsze 4 samoloty.

Wizja F-15SG / Ilustracja: Boeing

W 2005 Singapur postanowił kupić 12 myśliwców F-15 dla zastąpienia przestarzałych samolotów szturmowych A-4SU Super Skyhawk. Boeing, który wygrał w przetargu m.in. z francuskim Dassault Aviation (Rafale) i europejskim Eurofighterem (Typhoon), zgodził się opracować zmodernizowaną wersję samolotu - F-15SG, opartą na F-15E, ale z radiolokatorem z anteną aktywnie skanowaną fazowo AN/APG-63v3 oraz zasobnikami rozpoznawczo-celowniczymi Sniper XR. Singapur wybrał do swoich myśliwców silniki General Electric F110 w miejsce stosowanych przez USAF słabszych P&W F100.

12 F-15SG i towarzyszące im wyposażenie, szkolenie i uzbrojenie wyceniono na ponad 1,5 mld USD. Wraz z F-15K zamówionymi przez Koreę Południową, kontrakt singapurski pozwolił Boeingowi na utrzymanie przy życiu linii montażowej F-15 na kilka kolejnych lat.

Minister obrony Singapuru powiedział wczoraj, że zakup 8-12 F-15SG był opcją pierwotnej umowy z grudnia 2005. Zakupione w 2005 samoloty mają zostać dostarczone w latach 2008 i 2009. Dodatkowa transza powinna trafić do Singapuru w 2010. Jej cena będzie zbliżona do wartości pierwszej transzy.

W sierpniu DSCA, amerykańska agencja zajmująca się eksportem uzbrojenia, poinformowała Kongres o zamiarze sprzedaży dodatkowej partii uzbrojenia dla singapurskich F-15SG i niezbędnych usług szkoleniowych, wartych w sumie 200 mln USD. W skład tej transzy wchodzą m.in. bomby kierowane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.