Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa wietnamskiego L-39

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 sierpnia 2016

Wczoraj rano, ok. 8:30 z bazy Phu Yen lotnictwa wojskowego Wietnamu wystartował samolot szkolny L-39 Albatros> Na jego pokładzie leciał uczeń-pilot. Wkrótce po starcie samolot spadł na ziemię. Wrak znaleziono na autostradzie nr 1A.

Rozbity wietnamski L-39C na polu ryżowym obok autostrady

Samolot uległ prawie całkowitemu zniszczeniu. W katastrofie zginął pilot. Ofiarę odnotowano także na ziemi. Był nią rolnik pracujący na polu ryżowym.

Nie wiadomo, co było przyczyna katastrofy. Za najbardziej prawdopodobna lokalni specjaliści uznają awrię techniczną.

Samoloty L-39 wietnamskiej akademii lotnictwa wojskowego

Rozbity samolot L-39C Albatros nr 8705 należał do 910. pułku lotnictwa szkolnego. Stacjonował w bazie Phu Yen. Należał do pierwszej serii samolotów tego typu kupionych przez Wietnam. Miał 36 lat.

Wietnam kupił w latach 1980-1981 od Czechosłowacji 24 L-39C. Później, w 2003 nabył od Czech 10 L-39Z. Transakcja była warta ok. 6 mln USD.

Wietnam poszukuje następców L-39, uznawanych za przestarzałe i zawodne. Według lokalnych analityków, faworytem rywalizacji w planowanym przetargu jest rosyjski Jak-130. 


Drukuj Góra