Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe okręty patrolowe USCG

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 września 2016

Eastern Shipbuilding Group z Florydy dostarczy Straży Wybrzeża USA nowe okręty patrolowe.

Według wstępnego projektu przygotowanego przez Eastern Shipbuilding Group okręty patrolowe OFC będą miały 109 m długości i 16,5 m szerokości. Mają rozwijać ponad 22 w. Zostaną przystosowane do przenoszenia na pokładzie średniego śmigłowca transportowego / poszukiwawczo-ratowniczego MH-65 lub MH-60R. Będą też wyposażone w zintegrowane systemy zarządzania walką, a także wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR) / Rysunek: Eastern Shipbuilding Group

Przed kilkoma dniami Straż Wybrzeża USA (USCG) zleciła przedsiębiorstwu stoczniowemu Eastern Shipbuilding Group z Panama City na Florydzie dokończenie prac nad projektem nowych okrętów patrolowych i dostawę pierwszej jednostki. Budowa patrolowca powinna rozpocząć się w 2018. Jego dostawę przewidziano na 2021.

Docelowo USCG chce zakupić 25 okrętów patrolowych nowego typu. Wartość przedsięwzięcia ma przekroczyć 10 mld USD (38,4 mld zł). Patrolowce zostaną nabyte w ramach programu Offshore Patrol Cutter i zastąpią obecnie eksploatowane jednostki typów Famous i Reliance (Sukces antynarkotykowy USCG, 2016-08-19). Niektóre z nich przyjęto do służby w latach 1960.

W ostatniej fazie przetargu o zlecenie ubiegały się też Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie i General Dynamics Bath Iron Works z Maine. W 2014 USCG zleciła przedsiębiorstwom opracowanie projektu nowych okrętów patrolowych i przygotowanie planu realizacji przedsięwzięcia (USCG bliżej nowych kutrów, 2014-02-13).

Pozostawione w pobitym polu Bollinger Shipyards jest obecnie zaangażowane w realizację innego programu zakupowego USCG, Fast Response Cutter. Zakłada on zakup 58 kutrów patrolowych typu Sentinel (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09). Dotąd USCG wprowadziła do służby 18 jednostek tego typu (USCGC Joseph Tezanos w linii, 2016-08-31). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.