Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakiet Diamonda

Lotnictwo cywilne, 25 listopada 2008

W związku ze znacznym spadkiem popytu na lekkie samoloty tłokowe, Diamond Aircraft zdecydował się zaproponować pakiet bezpłatnych usług, dla kupujących modele DA40 XLS i CS, o wartości ponad 10 tys. USD.


DA40 XLS. Samoloty tego typu - wraz z modelem CS - stanowią połowę sprzedaży przedsiębiorstwa. Od utrzymania jak największego pułapu produkcji, zależy przyszłość spółki. Diamond już za kilka-kilkanaście miesięcy wprowadzi do swojej oferty bardzo lekki odrzutowiec D-Jet (zobacz: Oblot mocniejszego D-Jeta), jednak do tego czasu, obecne załamanie gospodarcze w USA może doprowadzić stosunkowo niewielką wytwórnię na skraj bankructwa / Zdjęcie: Diamond Aircraft

Sprzedaż austriackiego Diamond Aircraft - działającego przede wszystkim na rynku USA - zdecydowanie spadła. O ile w ciągu pierwszego półrocza przedsiębiorstwo budowało miesięcznie średnio 35 maszyn, w trzecim kwartale liczba ta zmniejszyła się do 22 egz.

Największy spadek produkcji zanotowały 4-osobowe, tłokowe DA40, obu podstawowych modeli, XLS i CS: z ok. 18 do 11 samolotów miesięcznie. Wyniki z października i listopada, kiedy rozszalał się obecny kryzys, musiały być jeszcze gorsze.

By ratować wyniki finansowe i miejsca pracy, zarząd Diamonda zdecydował się zaproponować swoim klientom znaczne zniżki. Pakiet usług reklamowany jest jako latanie za darmo i dotyczy pierwszego roku eksploatacji samolotów.

Producent proponuje wszystkim, którzy kupią DA40 między 17 listopada a 31 grudnia, bezpłatne przeglądy i naprawy w ciągu pierwszych 125 h lotu lub jednego roku. Istotna jest również zniżka ubezpieczenia, której wartość obliczono na 3,5 tys. USD. Najwięcej klienci Diamond Aircraft mogą zyskać na karcie paliwowej, która pozwala tankować na koszt producenta do wysokości 5 tys. USD. Oznacza to, że pilot będzie mógł zakupić ok. 2,5-2,8 tys. litrów paliwa, co z kolei starczy na ok. 65 h lotu z prędkością przelotową prawie 280 km/h. Wreszcie, kolejne 2000 USD będzie można zaoszczędzić na kosztach szkolenia.

W przypadku pełnego wykorzystania wszystkich opcji, kupujący Diamondy mogą zmniejszyć koszty o ponad 10 tys. USD. Cena standardowego DA40 XLS wynosi 335 tys. USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.