Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PeruSat-1 przesyła pierwsze zdjęcie

Astronautyka, 07 października 2016

Satelita PerúSat-1 zbudowany przez Airbus Defence and Space przesłał pierwsze zdjęcie. Przedstawia ono kopalnię miedzi Cuajone na południu Peru.

Wykonane przez satelitę PerúSAT -1 zdjęcie odkrywkowej kopalni miedzi Cuajone / Zdjęcie: CONIDA

Satelita PerúSAT-1, zaprojektowany przez Airbus Defence and Space dostarczył pierwsze zdjęcia po pomyślnym wyniesieniu na orbitę 16 września z kosmodromu w Kourou. PerúSAT-1 bazuje na kompaktowym satelicie AstroBus-S i jest wyposażony w najnowocześniejsze przyrządy optyczne z węglika krzemu, umożliwiające wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 70 cm. PerúSAT-1 będzie dostarczał zdjęcia na potrzeby rolnictwa, planowania miejskiego, kontroli granic i zwalczania handlu narkotykami, a także wspierał pomoc humanitarną i ocenę szkód w przypadku katastrof naturalnych.

Do końca roku w centrum kierowania operacjami satelitarnymi CNOIS (Centro Nacional de Operaciones de Imágenes Satelitales) zbudowanym przez Airbus Defence and Space w Pucusana na południe od Limy będą prowadzone kompleksowe próby w celu sprawdzenia, czy wszystkie podsystemy satelity działają prawidłowo. PerúSAT-1 zostanie następnie oddany do użytku i przekazany w ręce przeszkolonych inżynierów i techników z peruwiańskiej agencji kosmicznej CONIDA.

PerúSAT-1, zbudowany w rekordowym czasie niespełna 24 miesięcy i operujący na wysokości 695 km, jest obecnie najnowocześniejszym satelitą do obserwacji Ziemi w regionie Ameryki Łacińskiej. PerúSAT-1 powstał w wyniku dwustronnej umowy między Peru a Francją i odegra kluczową rolę w zapewnieniu peruwiańskiemu społeczeństwu korzyści płynących z zastosowania technologii kosmicznych (Peru – ku własnemu rozpoznaniu satelitarnemu, 2015-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.