Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia kupiła Mi-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2008

W czasie wczorajszej wizyty prezydenta Rosji, Dymitra Miedwiedjewa w Brazylii, ujawniono, że kraj ten zakupił 12 śmigłowców uderzeniowych Mi-35. Szczegóły kontraktu są obecnie negocjowane.

Mi-35 rosyjskich wojsk lądowych / Zdjęcie: Artico

Brazylia do tej pory nie posiada żadnego, dedykowanego śmigłowca uderzeniowego. Rozmowy z Rosją, w sprawie pozyskania Mi-35 utrzymywane były w tajemnicy. Umowę kupna zawarto w październiku. Ujawniono ją dopiero w czasie podpisania listu intencyjnego o wzajemnej współpracy między obu krajami. Według prezydenta Brazylii, Luisa Inacio Lula da Silvy, porozumienie powinno otworzyć możliwości współpracy wojskowej w innych dziedzinach.

Szczegóły kontraktu nie zostały przedstawione opinii publicznej. Nie wiadomo, jaka będzie wartość umowy, terminy dostaw, ani nawet, jaką wersję Mi-35 zakupią Brazylijczycy. Wiadomo jedynie, że będą one wykorzystywane przez wojska lotnicze.

Porozumienie wpisuje się w swoisty wyścig zbrojeń między krajami Ameryki Południowej. Zainicjowała go modernizacja sił zbrojnych Wenezueli, które również kupiły Mi-35, 10 egz. w wersji M2, przystosowane do działań w nocy (zobacz: Dostawy rosyjskich śmigłowców dla lotnictwa wojsk lądowych Wenezueli).

Z drugiej strony sukces sprzedaży śmigłowców do Brazylii pozostaje nieco w cieniu porażki, jaką zanotował Suchoj, nie przechodząc do drugiego etapu przetargu na samolot wielozadaniowym dla Força Aérea Brasileira (zobacz: F/A-18, Gripen, Rafale).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra