Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Euronaval 2016: Bułgarska premiera

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2016

Bułgarskie MTG-Dolphin po raz pierwszy zaprezentowało na Euronaval 2016 model nowej korwety rakietowej K-90.

Na uzbrojenie bułgarskiej korwety składa się: 76-mm armata morska i 35-mm zestaw artyleryjski, np. Rheinmetall Oerlikon Millennium, a także 2 zdalnie sterowane moduły uzbrojenia z 12,7-mm wkm, pionowa wyrzutnia pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych oraz wyrzutnia kierowanych pocisków przeciwokrętowych i dwie potrójne wyrzutnie torped / Zdjęcie: Michał Jarocki

Na Euronaval debiut targowy zaliczył model nowej korwety rakietowej K-90, opracowanej przez przedsiębiorstwo MTG-Dolphin z Warny. Projekt okrętu jest już ukończony. Bułgarskie przedsiębiorstwo opracowało go samodzielnie. Model jednostki w dużej skali przeszedł próby hydrodynamiczne w basenach doświadczalnych.

Korweta K-90 będzie miała 91,2 m długości i 13,5 m szerokości. Ma wypierać 1720 t i rozwijać ponad 24 w. Przy prędkości marszowej 14 w zasięg przekroczy 8300 km. Autonomiczność obliczana jest na 20 dni. Na rufie znajduje się pokład lotniczy, który pomieści średni śmigłowiec morski o masie do 10 t. Okręt będzie też przenosił 2 łodzie półsztywne. Jego załogę stanowić ma 65 oficerów i marynarzy.

K-90 zaprojektowano z myślą o prowadzeniu różnorodnych działań operacyjnych. Jednostka może wykonywać zadania samodzielnie lub służyć w składzie większych zespołów zadaniowych. Okręt ma być używany m.in. do patrolowania wyznaczonych akwenów, ochrony sojuszniczych jednostek lub obszarów przybrzeżnych oraz konwojowania statków handlowych. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.