Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Minervy w Bangladeszu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 listopada 2016

W Bangladeszu odebrano pierwsze dwa okręty patrolowe typu Minerva.

Okręt patrolowy CGS Syed Nazrul (PL 71), jedna z pierwszych 2 jednostek typu Minerva przekazanych straży wybrzeża Bangladeszu / Zdjęcie: MSW Bangladeszu

W porcie morskim w Ćottogram na południowym-wschodzie kraju uroczyście powitano nowe okręty patrolowe, CGS Syed Nazrul (PL 71) i CGS Tajuddin (PL 72). Obie jednostki dotarły do Bangladeszu po kilkutygodniowej podróży z Włoch. Okręty będą eksploatowane przez straż wybrzeża.

Oba odkupiono w 2015 od Marina Militare (marynarki wojennej Włoch), w której służyły jako korwety rakietowe Minerva (F 551) i Sibilla (F 558), typu Minerva (Włoskie korwety dla Bangladeszu, 2015-05-26). W ostatnim roku jednostki przeszły przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Prace prowadzono w stoczniach należących do grupy Fincantieri.

Okręty oficjalnie odebrano latem br. podczas ceremonii zorganizowanej w Muggiano na północy Włoch (Pierwsze Minervy dla Bangladeszu, 2016-08-08). W 2017 straż wybrzeża Bangladeszu wejdzie w posiadanie kolejnych 2 jednostek typu Minerva, Urania (F 552) i Danaide (F 553).

Nowe okręty będą służyły do kontrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej tego państwa. Patrolowce przystosowano do udziału w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i ochrony środowiska naturalnego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.