Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polski okręt na czele SNMCMG2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 listopada 2016

W styczniu Marynarka Wojenna RP obejmie dowodzenie nad Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2.

Marynarka Wojenna RP po raz pierwszy obejmie dowodzenie 2. Grupą Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO. Do tej pory dwukrotnie, w 2010 i 2013 roku, oficerowie MW RP dowodzili SNMCMG1, który działał na akwenach północnej Europy, obejmując swoim zasięgiem Morze Bałtyckie i Północne oraz północną część Atlantyku / Zdjęcie: MW RP

Przez ostatnie 3 dni nad polskim wybrzeżem prowadzono certyfikację przyszłego sztabu Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (SNMCMG2). Wczoraj zrealizowano część praktyczną procesu. Udział wziął w niej okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki, który będzie służył jako jednostka flagowa SNMCMG2. Przedsięwzięcie nadzorowali specjaliści z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych inap Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego.

Ćwiczono elementy związane z dowodzeniem grupą okrętów przeciwminowych, jak również sposoby postępowania w sytuacjach kryzysowych. Sprawdzeniu podlegały m.in. kierowanie operacją poszukiwania min, planowanie i koordynacja akcji udzielania pomocy jednostce, która uległa awarii, prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych, walka z pożarem, czy naprawa przebicia kadłuba, jak również zaopatrywanie okrętów Zespołu na morzu.

W styczniu 2017 dowództwo nad SNMCMG2 obejmie kmdr ppor. Aleksander Urbanowicz, który nadzorować będzie działania jednostek przeciwminowych z pokładu ORP Kontradmirał X. Czernicki. Trzon sztabu stworzą specjaliści z 12. i 13. Dywizjonu Trałowców z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W skład Zespołu wejdą m.in. niszczycieli min z Hiszpanii i Turcji. Okręty operować będą na morzach: Śródziemnym i Czarnym. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.