Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile odbiera Gepardy i M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 grudnia 2008

Wojska lądowe Chile odebrały pierwszy, z 30 zakupionych, egzemplarz samobieżnego zestawu przeciwlotniczego Gepard A1.

Pierwszy samobieżny zestaw przeciwlotniczy Gepard A1, przeznaczony dla Chile, po zakończeniu prac w FAMAE

Jego uzbrojenie stanowią dwie 35-mm armaty Oerlikon-Bührle KDA L/R04 35/90 o szybkostrzelności maksymalnej 550 strz./min i zasięgu 5000 m. W tylnej części wieży zamontowany jest impulsowy radar dopplerowski obserwacji okrężnej MPDR-2, wykrywający cele w zasięgu 15 km, i układ identyfikacji swój-obcy (IFF) Siemens MAR 400. Wóz wyposażony jest też w radar kierowania ogniem i laserowy dalmierz. Gepard zbudowany jest na podwoziu czołgu podstawowego Leopard 1.

W nowe uzbrojenie wyposażone zostaną cztery brygady pancerne, znajdujące się obecnie w trakcie formowania. Będą to m.in. 1. BPanc. Coraceros, która stacjonować będzie w Arica, 2. BPanc. Cazadores z Iquique oraz 3. BPanc., która utworzona zostanie w Antofagasta na bazie 20. pułku La Concepción.

Z nadwyżek Bundesheer pochodzą też inne nabytki sił zbrojnych Chile - 22 transportery-ambulanse M113A2. Przeglądem i modernizacją pojazdów zajmą się także zakłady FAMAE / Zdjęcia: Gonzalo Godoy Seves

Obecnie pozostałe Gepardy 1A przechodzą przeglądy naprawcze w zakładach FAMAE. Prowadzone są też prace studialne nad możliwością uzbrojenia ich w pociski przeciwlotnicze Mistral.

Na podstawie informacji Juana Carlosa Cicalesiego i Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.