Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN na pomoc Nowej Zelandii

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 18 listopada 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy bierze udział w operacji niesienia pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nową Zelandię.

USS Sampson miał wziąć udział w jutrzejszych uroczystościach uświetniających 75. rocznicę utworzenia marynarki wojennej Nowej Zelandii / Zdjęcie: USN

USS Sampson (DDG 102), typu Arleigh Burke, został skierowany w rejon nowozelandzkiej Wyspy Południowej, która ucierpiała w wyniku zeszłotygodniowego trzęsienia ziemi o sile 7,8° w skali Richtera. Z pokładu amerykańskiego okrętu będą operować 2 śmigłowce morskie MH-60R Seahawk. Wiropłaty mają nieść pomoc humanitarną ofiarom kataklizmu. Misja może potrwać kilka tygodni.

Amerykanie będą transportować żywność, wodę pitną i środki medyczne w rejony, które najbardziej ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi, w tym m.in. do miasta Kaikoura. Śmigłowce MH-60R posłużą też do ewakuacji ludności z obszarów, które nie nadają się do zamieszkania, a zostały odcięte od reszty wyspy. USS Sampson i jego komponent lotniczy będzie współdziałać z jednostkami nowozelandzkiej marynarki wojennej i wojsk lotniczych.

Warto dodać, że od kilku dni operacje lotnicze nad zniszczonymi obszarami wykonuje też morski samolot patrolowy P-3C Orion ze składu Patrol Squadron 47 z Marine Corps Base Hawaii. 


Drukuj Góra